dakdekker · Amsterdam West

Dakrenovatie in Amsterdam West: dakdekker voor het hele dak in één gang

Het hele dak in één keer aanpakken in plaats van er elk jaar een stuk van te repareren.

Liever mailen? info@lemainstallatie.nl.

Gemeente
Amsterdam
Afstand
± 9 km
Richttijd
ongeveer 20 minuten

Kort antwoord

Een dakrenovatie in Amsterdam West is zelden alleen een bouwkundige klus. Het dakvlak loopt door over meerdere panden, de steiger staat op de openbare weg en boven op het dak ligt vaak een terras. De volgorde bepaalt hier wat het uiteindelijk kost.

Wat hier in Amsterdam West speelt

De aanleiding is bijna overal dezelfde: er zijn in korte tijd meer reparaties aan hetzelfde dak geweest. Dat is geen toeval, want bij een pand uit de jaren dertig tot vijftig zijn de bedekking, het houtwerk, de goot en de aansluitingen in hetzelfde jaar aangebracht en dus in dezelfde periode op. In dit stadsdeel komt daar een tweede rekensom bij die elders niet speelt. Elke losse reparatie betekent opnieuw een steiger, opnieuw ruimte op straat en opnieuw een aanvraag met een doorlooptijd. Wij rekenen bij een opname daarom beide varianten voor: wat kost het verwachte onderhoud van de komende jaren los, en wat kost het in één gang.

Daarna komt de vraag wie er meebeslist, en die weegt hier zwaarder dan de techniek. In een gesplitst pand hoort het dak bij het pand als geheel; in een gesloten bouwblok loopt het vlak bovendien door over de buren. Een renovatie raakt dus meerdere eigenaren met een eigen belang en een eigen budget. Wij leveren daarom een opname die u kunt doorgeven: per punt een foto, een beschrijving van wat wij aantreffen en een aanduiding van waar de grens ligt. Zonder zo’n stuk wordt een dakgesprek in dit stadsdeel een discussie over meningen, en die duurt langer dan het werk zelf.

Het derde onderwerp is wat er in de loop van de jaren op het dak is gekomen. Dakterrassen en dakopbouwen zijn hier talrijk en ze liggen boven de bedekking die vervangen moet worden. Demonteren, opslaan en terugplaatsen is daarmee een reëel deel van de klus, en het is precies de post waarover een korte offerte zwijgt. Wij zetten hem er los op. In dezelfde beweging hoort de vraag of de constructie de belasting van zo’n terras nog draagt; dat is werk van een constructeur en niet van ons, en wij zeggen het wanneer wij vinden dat het nagerekend moet worden.

De volgorde van het werk zelf ligt vast. Het pakket eraf, het houtwerk beoordelen en vervangen wat is aangetast, isolatie aanbrengen of vernieuwen nu het toch open ligt, de nieuwe bedekking aanbrengen met de dakrand, de goot en de doorvoeren erbij, en het lood- en zinkwerk rond schoorsteen, dakkapel en kilgoot in dezelfde gang meenemen. Juist dat laatste is de winst van een renovatie. Die aansluitingen zijn de plekken waar het lekt, en ze zijn alleen goed te maken zolang het vlak ernaast open ligt. Wie ze overslaat, houdt een nieuw dak met oude zwakke punten over.

Bij de Amsterdamse School-bouw in de Spaarndammerbuurt en rond het Westerpark hoort er een stap vóór alles uit: uitzoeken wat er is toegestaan. Pantype, kleur, de dikte van het pakket, de afwerking van de dakrand en de aansluiting op het siermetselwerk kunnen daar aan eisen gebonden zijn. Wij zoeken de status van het pand op en schrijven in het voorstel welke onderdelen zeker mogen, welke nog bij de gemeente liggen en wat dat voor de planning betekent. Een renovatie die halverwege stilligt omdat de toestemming ontbreekt, is duurder dan een paar weken wachten aan het begin.

Wat een dakrenovatie kost, noemen wij niet, maar wel waaruit de begroting bestaat: de oppervlakte van het vlak, de bedekking en de isolatie, het houtwerk dat mee moet, de aansluitingen bij schoorsteen, dakkapel en kilgoot, de goot en het boeideel, en de afvoer van het oude materiaal. Daarnaast staat in dit stadsdeel de uitvoering als eigen blok op de offerte: de steiger, de ruimte op straat met de aanvraag die daarbij hoort, het hijsen van materiaal en het terugplaatsen van een terras. Steiger en container zitten nooit in de prijs en staan altijd als losse post in de offerte.

Werkzaamheden

Wat er precies gebeurt in Amsterdam West

  1. De staat van het dak opnemen: bedekking, isolatie, houtwerk, goten en aansluitingen.
  2. De oude dakbedekking verwijderen en afvoeren.
  3. Het dakbeschot en het houtwerk beoordelen en vervangen wat is aangetast.
  4. Isolatie aanbrengen of vernieuwen nu het pakket er toch af is.
  5. Nieuwe dakbedekking aanbrengen, met de dakrand, de goten en de doorvoeren in hetzelfde werk.
  6. Het lood- en zinkwerk rond schoorsteen, dakkapel en kilgoot meenemen.

Wat het kost en hoe wij het rekenen

Dakrenovatie in Amsterdam West

Een dakrenovatie begroten wij per post: het vlak per vierkante meter, het houtwerk naar wat er vervangen moet, de aansluitingen per stuk, de goot per strekkende meter, en de afvoer van het oude materiaal apart. De uitvoering staat als eigen blok erbij: steiger, ruimte op straat, hijsen en het terugplaatsen van een terras. Zo ziet u welke post u eventueel later kunt doen.

Prijs op aanvraag

Voor dit werk hangt de prijs te veel af van de situatie ter plaatse om er hier een getal neer te zetten. Na een opname weet u waar u aan toe bent.

Let op: Dit is een richting en geen prijs. Wat er onder de bedekking zit bepaalt een groot deel van de omvang, en dat is pas te beoordelen als het dak opengaat.

In de rekenhulp stelt u uw eigen situatie samen en loopt het bedrag zichtbaar mee. Uw gegevens komen pas aan de orde als u de aanvraag ook echt wilt versturen.

Vragen over dakrenovatie in Amsterdam West

De vragen die hier werkelijk gesteld worden, met het antwoord in de eerste zin.

Wanneer is renoveren verstandiger dan opnieuw repareren?

Zodra u in korte tijd meer dan één reparatie aan hetzelfde dak heeft gehad. De onderdelen zijn even oud en dus in dezelfde periode op. In dit stadsdeel telt bovendien dat elke losse ronde opnieuw een steiger en ruimte op straat kost. Wij rekenen beide varianten bij de opname voor.

Ons pand is gesplitst. Kunnen wij dit als één eigenaar regelen?

Voor het dak meestal niet: dat hoort bij het pand als geheel, en in een gesloten bouwblok loopt het vlak door over de buren. Wij leveren daarom een opname met foto’s per punt en een aanduiding van de grens, zodat u het voorstel kunt doorgeven aan wie meebeslist.

Moet ons dakterras eraf?

Voor het vervangen van de bedekking eronder wel. Demonteren, opslaan en terugplaatsen zetten wij als aparte post op de offerte, want het is een reëel deel van de klus. Meteen daarbij hoort de vraag of de constructie de belasting nog draagt; dat laten wij narekenen.

Hoe snel kunnen jullie beginnen?

Dat hangt vooral af van de steiger. Ruimte op de openbare weg vraagt een aanvraag met een doorlooptijd die niet van ons afhangt, en bij een pand binnen beschermd stadsgezicht komt daar het uitzoeken van wat is toegestaan bij. Wij zeggen vooraf welke datum daarvan afhankelijk is.

Staat uw vraag er niet bij? Stel hem gerust. U krijgt antwoord van iemand die het werk zelf doet.

Amsterdam West

Wat wij hier verder doen

Per klus staat opgeschreven wat er in Amsterdam West daadwerkelijk speelt: welke bouwjaren, welke daken, welke installaties. Geen algemeen verhaal met een plaatsnaam erin geplakt.

Dakwerk

Dakgoot vervangen in Amsterdam West: in een gesloten bouwblok loopt de goot door over meerdere panden, en dat bepaalt de hele aanpak.

Lees over dakgoot en hemelwaterafvoer in Amsterdam West

Zink- en loodwerk in Amsterdam West: aan de Amsterdamse School-panden is het metaal onderdeel van het beeld, en dat bepaalt de uitvoering.

Lees over zink- en loodwerk in Amsterdam West

Stormschade aan het dak in Amsterdam West: eerst de straat eronder veilig, dan het dak dicht, en pas daarna het gesprek met de verzekeraar.

Lees over stormschade aan het dak in Amsterdam West

Dak isoleren in Amsterdam West: een dakvlak dat over meerdere panden doorloopt, een terras erbovenop en een aanzicht dat vastligt.

Lees over dakisolatie in Amsterdam West

Installatie

Loodgieter in Amsterdam West: bij een lekkage in een gestapeld pand zoeken wij eerst de bron, en pas daarna gaat er iets open.

Lees over loodgieterswerk in Amsterdam West

Dakrenovatie nodig in Amsterdam West?

Beschrijf de situatie, noem uw straat of wijk en stuur er een foto bij. Vaak kunnen wij op afstand al zeggen waar u aan toe bent, en zo niet, dan komen wij kijken voordat er een prijs op tafel komt.

Liever mailen? info@lemainstallatie.nl.